piątek, 4 kwietnia 2014

Pinholdery co to jest, czym je zastąpić?

Obiecane pinholdery:-)

Co to właściwie jest i do czego służy?
Pinholdery służą do mocowania gąbki florystyczne, szczególnie przydane są, gdy taką gąbką mamy umieścić w płaskim naczyniu /talerzu, czy na powierzchni lutra.
Dodatkowo, pinholdery mają w zestawie specjalną taśmę, przypominająca nieco pasek plasteliny.
Sam pinhloder, to plastikowe forma, z 4ma sterczącymi w górę „kołkami” wychodzącymi z okrągłej podstawy, która ma otworki.

u góry oryginał, na dole z odzysku, po pizzy:-)
To są stosunkowo niewielkie elementy pomocnicze przy wykonywaniu kompozycji w naczyniach.
Aby przymocować taki pinholder do podłoża, służ właśnie ta taśma, której urywa się kawałek, rozgrzewa w palcach, ugniatając ją przez chwilę, po czym na płaską część pinholderu kładzie się pseudo plastelinę, odwraca tak abym można było połączyć pinholder z powierzchnią na której ma być umieszczona gąbka florystyczna

Myślę, że to co tu próbuje napisać, prościej i szybciej zobrazuje moje zdjęcia.

u góry oryginał z taśmą, na dole z odzysku z mocowaniem na klej gorący

Moja podpowiedź, czym można takie pinholder zastąpić jest następująca:-)
Jeśli czasem zdarzy Wam się zakupić dużą pizzę bądź, będziecie w miejscu gdzieś takową się zamówi, z dostawą koniecznie, to zwykle pizzerie na środku takiej pizzy do transportu kładą tak jakby „stojaczek”. Jest to "trójnóg", który nie pozwala aby karton opadł na pizzę w czasie transportu.
I właśnie o ten nazwijmy trójnóg mi chodzi, świetnie sprawdza się jako zastępstwo pinholderów, zamiast tej taśmy można użyć, kleju na gorąco. Co do klasycznej plasteliny przyznam się, nie próbowałam, ale jak ktoś ma w domu i nie będzie musiał specjalnie kupować, to myślę, że warto i tę formę mocowania sprawdzić:-)
Ostatecznie zamiast pinholderów, można użyć 3-4 gwoździe i ponownie klej na gorąco, i zrobić imitację takiego pinholderu. Wycisnąć odpowiedniej wielkości kroplę kleju na powierzchnie, na której ma być mocowana gąbka, następnie włożyć w ową kroplę te gwoździe i czekać aż klej wyschnie, klej schnie raczej szybko. Nie może to być jednak naczynie które jest nieodporna na gorący klej, żeby nie pękło, bądź roztopiło się:-(
Używając kleju na gorąco, czyli tego z pistoletu, trzeba zawsze uważać, aby się nie poparzyć!

Jak już mamy zamocowany pinholder, czy też jego formy zastępcze, nabijamy na niego naszą gąbkę florystyką. Może to być zarówna ta do żywych jaki i suchy / sztucznych kwiatów, roślin itp. Teraz można zacząć układać kompozycje.

Życzę powodzenia,
Pozdrawiam i do kolejnego wpisu:-)


2 komentarze:

  1. Basiu, ale dlaczego "pinfolder" a nie pinholder?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć Florentyno:-) A widzisz, tak lepiej się wymawia i pewnie stąd ten chochlik się wkradł:-( już poprawione, dzięki

      Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...